Skip to content

Polskie Towarzystwo Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych

PolLASA

Menu
  • O PolLASA
    • Zarząd PolLASA
    • STATUT
    • Członkostwo w PolLASA
    • Stypendia PolLASA
  • NEWS
  • Szkolenia
    • kursy 2025
    • E-learning in English
  • Konferencje
    • 2024
      • program
      • Sponsorzy Materiały
      • Do pobrania
    • 2022
      • Komitet naukowy i organizacyjny
      • patronaty i sponsorzy
      • program
      • HARMONOGRAM i OPAŁTY
      • Streszczenia
      • Plan kmpusu SGGW
    • 2019
    • 2017
    • 2015
    • 2013
    • 2011
  • Sekcje
    • 3R i dobrostanu
    • Wodna
  • OTWARTOŚĆ
  • Baza próbek
  • Linki
  • RODO

Szkolenia

Terminarz szkoleń:

UWAGA! Kursy organizowane przez PolLASA od 2023 roku zawierają jedynie teoretyczny blok programowy. Do uzyskania stosownych wyznaczeń należy ukończyć szkolenie praktyczne (tematy zgodnie z zakresem programu szkolenia wymienionym w rozporządzeniu  w sprawie szkoleń, praktyk i staży dla osób wykonujących czynności związane z wykorzystywaniem zwierząt do celów naukowych lub edukacyjnych).

Kursy teoretyczne dla osób UCZESTNICZĄCYCH W WYKONYWANIU PROCEDUR DOŚWIADCZALNYCH (poziom 1) organizujemy dwa razy w roku: w lutym i we wrześniu. Jest to kurs skierowany do osób zaczynających pracę ze zwierzętami doświadczalnymi, w szczególności studentów, doktorantów i osób wykonujących czynności techniczne związane z obsługą zwierząt doświadczalnych.

Kurs teoretyczny dla osób WYKONUJĄCYCH PROCEDURY I UŚMIERCAJĄCYCH ZWIARZĘTA (poziom 2/A i D) organizujemy w maju. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie przeprowadzania doświadczeń, które po odbyciu kursu z poziomu pierwszego (dla uczestniczących)uczestniczyły już pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie).

Kurs dla OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA PLANOWANIE PROCEDUR I DOŚWIADCZEŃ ORAZ ZA ICH PRZEPROWADZANIE (poziom 3/B) organizujemy w lipcu. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w celu planowania i przeprowadzania doświadczeń, które uzyskały praktyczne umiejętności w zakresie wykonywania doświadczeń na zwierzętach.

Kurs teoretyczny dla osób odpowiedzialnych ZA NADZÓR NAD DOBROSTANEM ZWIERZĄT UTRZYMYWANYCH W OŚRODKU I OPIEKĄ NAD TYMI ZWIERZĘTAMI ORAZ DLA OSÓB SPRAWUJĄCYCH OPIEKĘ NAD ZWIERZĘTAMI (C) przeznaczonymi do wykorzystania lub wykorzystywanymi w procedurach organizujemy w październiku.

Jednostki, w których można odbyć szkolenie praktyczne:

Centrum Medycyny Doświadczalnej Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Zwierzętarnia Wydziału Biologii UW, kontakt: zwierzetarnia@uw.edu.pl; tel. 661246494

Laboratorium Dużych Modeli Zwierzęcych Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego
Polskiej Akademii Nauk

REGULAMIN SZKOLEŃ:

Regulamin-szkolen-2022Download

Pytania w sprawie kursów prosimy kierować na adres: szkolenia(at)pollasa.pl

Kontakt w sprawie płatności i faktur: Monika Kwiatkowska (m.artemiuk(at)o2.pl)

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wysyłane są uczestnikom najpóźniej w ciągu miesiąca od jego ukończenia – jednak zazwyczaj odbywa się to znacznie szybciej.

W przypadku potrzeby wystawienia duplikatu certyfikatu lub/i świadectwa ukończenia szkolenia prosimy o dodatkową wpłatę 20 zł na rachunek 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz datę kursu i informację, że chodzi o duplikat, np. Jan Kowalski, duplikat certyfikatu lipiec 2020. Wysyłka certyfikatów odbywa się raz w miesiącu 15-go, o ile dokumenty i opłaty zostaną dokonane do 10-go danego miesiąca.


Szkolenie e-learningowe w języku angielskim dla osób planujących pracę ze zwierzętami laboratoryjnymi.

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) we współpracy z Polskim Towarzystwem Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych (PolLASA) oferuje teoretyczne szkolenie e-learningowe przygotowujące do pracy ze zwierzętami wykorzystywanymi do celów naukowych lub edukacyjnych. Szkolenie, w całości w języku angielskim, dedykowane jest wyłącznie osobom, które nie posługują się językiem polskim.

Zainteresowane instytucje prosimy o kontakt z Działem Koordynacji Naukowej MIBMiK: SCU(at)@iimcb.gov.pl


Kurs teoretyczny on-line dla osób odpowiedzialnych ZA NADZÓR NAD DOBROSTANEM ZWIERZĄT UTRZYMYWANYCH W OŚRODKU I OPIEKĄ NAD TYMI ZWIERZĘTAMI ORAZ DLA OSÓB SPRAWUJĄCYCH OPIEKĘ NAD ZWIERZĘTAMI, który odbędzie się w dniach 8-17.10.2024 roku.

PROGRAM SZKOLENIA

Zgłoszenia: rekrutacja zakończona. Prosimy o dokładne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Podanie wymaganych w ankiecie danych jest niezbędne do wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie przez wypełnienie interaktywnego formularza dostępnego powyżej oraz dokonanie opłaty za szkolenie. Wpłaty prosimy wnosić na rachunek: 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod kursu, np. Jan Kowalski, K5/10/2024. Koszt kursu wynosi 300 zł/ osobę.

Kurs odbędzie się w formie szkolenia on-line od wtorku do czwartku w godzinach od ok. 9:00 do ok.14:00. Link do wykładów i materiałów szkoleniowych zostanie udostępniony najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia na adres mail podany przy zgłoszeniu (proszę uważnie sprawdzić poprawność podanego adresu). Kurs zakończony zostanie egzaminem w formie testu on-line. Obecność na min. 80% wykładów i zdanie egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu.


17-26.09.2024 Kurs teoretyczny on-line dla osób UCZESTNICZĄCYCH W WYKONYWANIU PROCEDUR DOŚWIADCZALNYCH (poziom 1). Jest to kurs skierowany do osób zaczynających pracę ze zwierzętami doświadczalnymi, w szczególności studentów, doktorantów i osób wykonujących czynności techniczne związane z obsługą zwierząt doświadczalnych. Szkolenie zawiera jedynie teoretyczny blok programowy. Do uzyskania stosownych wyznaczeń w jednostce należy ukończyć szkolenie praktyczne (tematy zgodnie z zakresem programu szkolenia wymienionym w rozporządzeniu w sprawie szkoleń, praktyk i staży dla osób wykonujących czynności związane z wykorzystywaniem zwierząt do celów naukowych lub edukacyjnych).


2-11.07.2024 – Kurs on-line dla OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA PLANOWANIE PROCEDUR I DOŚWIADCZEŃ ORAZ ZA ICH PRZEPROWADZANIE (poziom trzeci [B wg. Dyrektywy 2010/63/EU]). Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w celu planowania i przeprowadzania doświadczeń, i które uzyskały praktyczne umiejętności w zakresie wykonywania doświadczeń na zwierzętach.


7-16.05.2024 – Kurs teoretyczny on-line dla osób WYKONUJĄCYCH PROCEDURY I UŚMIERCAJĄCYCH ZWIARZĘTA (poziom 2 [A i D wg. Dyrektywy 2010/63EU]). Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie przeprowadzania doświadczeń, które po odbyciu kursu z poziomu pierwszego (dla uczestniczących) uczestniczyły już pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie. Kurs zawiera tylko teoretyczny blok programowy. Do uzyskania stosownych wyznaczeń należy ukończyć szkolenie praktyczne (tematy zgodnie z zakresem programu wymienionym w rozporządzeniu w sprawie szkoleń, praktyk i staży dla osób wykonujących czynności związane z wykorzystywaniem zwierząt do celów naukowych lub edukacyjnych).


Kurs teoretyczny dla osób odpowiedzialnych ZA NADZÓR NAD DOBROSTANEM ZWIERZĄT UTRZYMYWANYCH W OŚRODKU I OPIEKĄ NAD TYMI ZWIERZĘTAMI ORAZ DLA OSÓB SPRAWUJĄCYCH OPIEKĘ NAD ZWIERZĘTAMI przeznaczonymi do wykorzystania lub wykorzystywanymi w procedurach organizujemy w dniach 21-30 listopada 2023.


Kurs dla OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA PLANOWANIE PROCEDUR I DOŚWIADCZEŃ ORAZ ZA ICH PRZEPROWADZANIE (poziom 3) odbędzie się w dniach 9-20 października 2023 roku.

Jest to kurs skierowany do osób, które chciałby uzyskać uprawnienia do projektowania doświadczeń z wykorzystaniem zwierząt, jak również dla osób, które chciałby zaktualizować swoją wiedzę w tym zakresie. Kurs przeszedł znaczną modernizację – został dostosowany do wymogów nowego rozporządzenia oraz dodatkowo rozszerzyliśmy program o bardziej szczegółowe zagadnienia dotyczące projektowania eksperymentów.

Kurs odbędzie się w formie szkolenia on-line. Link do wykładów i materiałów szkoleniowych zostanie udostępniony najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia na adres mail podany przy zgłoszeniu (proszę uważnie sprawdzić poprawność podanego adresu). Kurs zakończony zostanie egzaminem w formie testu on-line. Obecność na min. 80% wykładów i zdanie egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu.


Kurs teoretyczny dla osób WYKONUJĄCYCH PROCEDURY I UŚMIERCAJĄCYCH ZWIERZĘTA WYKORZYSTYWANE LUB PRZEZNACZONE DO WYKORZYSTANIA DO CELÓW NAUKOWYCH LUB EDUKACYJNYCH (poziom 2) odbędzie się od 4 do 14 lipca 2023 r w trybie on-line. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie przeprowadzania doświadczeń, które po odbyciu kursu z poziomu pierwszego (dla uczestniczących) uczestniczyły już pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie).

Kurs odbędzie się w formie szkolenia on-line. Link do wykładów i materiałów szkoleniowych zostanie udostępniony najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia na adres mail podany przy zgłoszeniu (proszę uważnie sprawdzić poprawność podanego adresu). Kurs zakończony zostanie egzaminem w formie testu on-line. Obecność na min. 80% wykładów i zdanie egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu.

Kurs teoretyczny dla osób UCZESTNICZĄCYCH W WYKONYWANIU PROCEDUR DOŚWIADCZALNYCH (poziom 1) odbędzie się od 8 do 16 maja 2023 r w trybie on-line. Jest to kurs skierowany do osób zaczynających pracę ze zwierzętami doświadczalnymi, w szczególności studentów, doktorantów i osób wykonujących czynności techniczne związane z obsługą zwierząt doświadczalnych.

Kurs odbędzie się w formie szkolenia on-line. Link do wykładów i materiałów szkoleniowych zostanie udostępniony najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia na adres mail podany przy zgłoszeniu (proszę uważnie sprawdzić poprawność podanego adresu). Kurs zakończony zostanie egzaminem w formie testu on-line. Obecność na min. 80% wykładów i zdanie egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu.


Kurs dla osób DLA OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA NADZÓR NAD DOBROSTANEM ZWIERZĄT UTRZYMYWANYCH W OŚRODKU I OPIEKĄ NAD TYMI ZWIERZĘTAMI i DLA OSÓB SPRAWUJĄCYCH OPIEKĘ NAD ZWIERZĘTAMI UTRZYMYWANYMI W OŚRODKU – kurs on-line od 10.10-26.10.2022

Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie przez wypełnienie interaktywnego formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej oraz dokonanie opłaty za szkolenie. Koszt kursu 250 zł/ osobę. Wpłaty prosimy wnosić na rachunek: 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod kursu, np. Jan Kowalski, K4/10/2022.

ZGŁOSZENIA: rekrutacja zakończona.

Prosimy o dokładne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Podanie wymaganych w ankiecie danych jest niezbędne do wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

PROGRAM:

kierownicy-2022-10-2Download

Szkolenie odbędzie się w formie on-line. Link do wykładów i materiałów szkoleniowych zostanie udostępniony najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia na adres mail podany przy zgłoszeniu (proszę uważnie sprawdzić poprawność podanego adresu). Kurs zakończony zostanie egzaminem w formie testu on-line. Obecność na min. 80% wykładów i zdanie egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu


Kurs dla osób planujących doświadczenia, wykonujących procedury i uśmiercających zwierzęta planowany jest w formie szkolenia on-line w dniach 04-21.07.2022r. Zajęcia będą się odbywały 2-3 dni w tygodniu po ok. 5 godzin. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie planowania i przeprowadzania doświadczeń, które uczestniczyły pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie.

Rekrutacja zakończona.

Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie poprzez wypełnienie interaktywnego formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej oraz dokonanie opłaty za szkolenie. Koszt kursu 300 zł/osobę. Wpłaty prosimy wnosić przed rozpoczęciem kursu na rachunek: 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod kursu, np. Jan Kowalski, K3/07/2022.


Kurs dla osób planujących doświadczenia, wykonujących procedury i uśmiercających zwierzęta planowany jest w formie szkolenia on-line w dniach 14.02-02.03.2022r.

Rekrutacja zakończona.


Kurs dla osób sprawujących opiekę nad zwierzętami i osób sprawujących nadzór nad osobami opiekującymi się zwierzętami odbędzie się w formie szkolenia on-line w dn. 4-25 października 2021. Zajęcia są planowane przez 2-3 dni w tygodniu po ok. 3 do 5 godzin dziennie.

REKRUTACJA zakończona!


Kurs dla osób planujących doświadczenia, wykonujących procedury i uśmiercających zwierzęta planowany jest w formie szkolenia on-line w dniach 5 – 21.07.2021r. Zajęcia będą się dobywały 2-3 dni w tygodniu po ok. 5 godzin. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie planowania i przeprowadzania doświadczeń, skierowany dla osób, które uczestniczyły pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!


Kurs teoretyczny dla osób uczestniczących w wykonywaniu procedur doświadczalnych planowany jest w formie szkolenia on-line w maju 2021. Jest to kurs skierowany do osób zaczynających pracę ze zwierzętami doświadczalnymi (studentów i osób wykonujących czynności techniczne związane z obsługą zwierząt doświadczalnych). Do wystawienia ZAŚWIADCZENIA O UKOŃCZENIU SZKOLENIA od uczestników wymagane jest zaświadczenie o odbyciu praktyk w ośrodku.

KURS odbędzie się w dniach 10-12 maja (poniedziałek-środa) w godzinach 9.00-15.00 w formie on-line (zoom).

PROGRAM SZKOLENIA:

Plan-uczestniczacy-1Download

Po zakończonym szkoleniu teoretycznym, uczestnicy zobowiązani są do przejścia we własnej jednostce szkolenia praktycznego. Potwierdzenie przejścia szkolenia praktycznego musi zostać potwierdzone przez jednostkę na załączonym formularzu. Dopiero po otrzymaniu zaświadczenia o odbyciu praktyk i zdaniu egzaminu zostanie przez PolLASA wystawiony certyfikat ukończenia pełnego szkolenia.

zaswiadczenie-o-odbyciu-zajec-praktycznychDownload

Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie poprzez wypełnienie interaktywnego formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej oraz dokonanie opłaty za szkolenie. Koszt kursu 250 zł/ osobę. Wpłaty prosimy wnosić na rachunek: 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod kursu, np. Jan Kowalski, K2/05/2021.

Rekrutacja na szkolenie majowe zakończona.


Kurs dla osób sprawujących opiekę nad zwierzętami i osób sprawujących nadzór nad osobami opiekującymi się zwierzętami planowany jest w formie szkolenia on-line w październiku 2021.


Kurs dla osób planujących doświadczenia, wykonujących procedury i uśmiercających zwierzęta planowany jest w formie szkolenia on-line w dniach 15.02.2021 – 03.03.2021r.

REKRUTACJA NA SZKOLENIE ZAKOŃCZONA.

UWAGA – ZMIANA W PROGRAMIE: wykład “Zasady zastąpienia, ograniczenia i udoskonalenia. Metody alternatywne” – dr Natalii Dziekan odbędzie się we wtorek 2 marca 2021 od godziny 12:30.

Warszawa_luty_2021_eksperymentatorzyDownload

Uwaga: program może ulec niewielkiej zmianie. Prosimy śledzić ewentualne zmiany w programie na naszej stronie.



Archives

  • May 2025 (3)
  • April 2025 (2)
  • March 2025 (3)
  • February 2025 (2)
  • December 2024 (2)
  • November 2024 (1)
  • October 2024 (1)
  • September 2024 (1)
  • August 2024 (4)
  • June 2024 (4)
  • April 2024 (2)
  • March 2024 (3)
  • January 2024 (2)
  • December 2023 (2)
  • November 2023 (4)
  • October 2023 (1)
  • September 2023 (2)
  • June 2023 (4)
  • May 2023 (3)
  • April 2023 (2)
  • March 2023 (3)
  • February 2023 (4)
  • January 2023 (2)
  • December 2022 (3)
  • November 2022 (3)
  • October 2022 (3)
  • August 2022 (1)
  • July 2022 (1)
  • June 2022 (4)
  • May 2022 (1)
  • April 2022 (5)
  • March 2022 (3)
  • February 2022 (2)
  • January 2022 (4)
  • December 2021 (4)
  • November 2021 (4)
  • October 2021 (5)
  • September 2021 (3)
  • July 2021 (1)
  • June 2021 (2)
  • May 2021 (4)
  • April 2021 (7)
  • March 2021 (4)
  • January 2021 (3)
  • November 2020 (1)
  • October 2020 (2)
  • September 2020 (3)
  • August 2020 (1)
  • July 2020 (2)
  • June 2020 (4)

Kontakt

Adres

02-091 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 61

NIP 7010249845

mail: kontakt@pollasa.pl

Polskie Towarzystwo Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych 2025 . Powered by WordPress