Członkami naszego stowarzyszenia mogą zostać zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne, w tym osoba prawna może być tylko i wyłącznie członkiem wspierającym.
Stowarzyszenie zrzesza:
- członków zwyczajnych, którzy są osobami fizycznymi i złożyli deklarację zawierającą rekomendacje dwóch członków Towarzystwa oraz posiadają odpowiednie kwalifikacje dziedzinie nauk medycznych, przyrodniczych lub technologicznych albo której doświadczenie i osiągnięcia w tych dziedzinach Zarząd uzna za satysfakcjonujące. Członkowie zwyczajni mają prawo do czynnego i biernego uczestnictwa w wyborach do władz Towarzystwa, udziału we wszelkich zebraniach, wykładach czy imprezach, które organizuje Towarzystwo, korzystania z dorobku i udziału we wszelkich formach działalności Towarzystwa, zgłaszania wniosków, które dotyczą działalności Towarzystwa, przynależności do sekcji specjalistycznych Towarzystwa. Natomiast każdy członek zwyczajny ma obowiązek brania czynnego udziału w działalności organizacji oraz realizacji celów, przestrzegania Statutu, uchwał władz Stowarzyszenia oraz regularnego wnoszenia składek do Stowarzyszenia.
- członków wspierających, którzy są osobami fizycznymi lub prawnymi i deklarują pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów Towarzystwa oraz którzy złożyli pisemną deklarację dla członka wspierającego. Członkowie wspierający nie posiadają biernego ani czynnego prawa wyborczego. Mogą brać udział z głosem doradczym w pracach władz Towarzystwa. W pozostałym zakresie mają takie prawa jak członkowie zwyczajni. i mają takie same prawa, jak członkowie zwyczajni. Członkowie wspierający mają obowiązek wywiązywania się z wszelkich, wcześniej zadeklarowanych świadczeń, przestrzegania Statutu oraz uchwał władz Stowarzyszenia.
- członków honorowych, którymi mogą być osoby fizyczne, wnoszące wybitny wkład w rozwój oraz działalność Stowarzyszenia. Podobnie, jak w przypadku członków wpierających, członkowie honorowi nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego, ale służą głosem doradczym i mają takie same prawa, jak członkowie zwyczajni. Dodatkowo członkowie honorowi są zwolnieni ze wszelkich składek członkowskich.
Od kandydatów na członka PolLASA oczekujemy kwalifikacji i doświadczenia w dziedzinie nauk medycznych, przyrodniczych lub technologicznych powiązanych z problematyką hodowli zwierząt i/lub badań z wykorzystaniem zwierząt oraz zaangażowania w działalność związaną z dobrostanem zwierząt doświadczalnych.
Składka roczna za członkostwo wynosi 50 zł. Można ją opłacić gotówką skarbnikowi lub przelewem bankowym na rachunek:
Polskie Towarzystwo Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych
02-091 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 61
Credit Agricole Bank Polska SA 02 1940 1076 3090 8440 0000 0000
w opisie przelewu proszę podać imię i nazwisko wpłacającego oraz rok za który uiszczana jest składka.
Kontakt w sprawach składek: Monika Kwiatkowska m.artemiuk@o2.pl
Serdecznie zapraszamy!