Terminarz szkoleń:
Kursy organizowane przez PolLASA od 2023 roku zawierają jedynie teoretyczny blok programowy. Do uzyskania stosownych wyznaczeń należy ukończyć szkolenie praktyczne (tematy zgodnie z zakresem programu szkolenia wymienionym w rozporządzeniu w sprawie szkoleń, praktyk i staży dla osób wykonujących czynności związane z wykorzystywaniem zwierząt do celów naukowych lub edukacyjnych).
Uwaga! Kurs lutowy ze względów organizacyjnych został odwołany.
Kurs teoretyczny dla osób UCZESTNICZĄCYCH W WYKONYWANIU PROCEDUR DOŚWIADCZALNYCH I UŚMIERCAJĄCYCH ZWIERZĘTA (poziom 1) odbedzie się w maju 2023. Jest to kurs skierowany do osób zaczynających pracę ze zwierzętami doświadczalnymi, w szczególności studentów, doktorantów i osób wykonujących czynności techniczne związane z obsługą zwierząt doświadczalnych.
Kurs teoretyczny dla osób WYKONUJĄCYCH PROCEDURY I UŚMIERCAJĄCYCH ZWIARZĘTA (poziom 2) organizujemy we wrzesniu 2023 roku. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie przeprowadzania doświadczeń, które po odbyciu kursu z poziomu pierwszego (dla uczestniczących) uczestniczyły już pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie).
Kurs dla OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA PLANOWANIE PROCEDUR I DOŚWIADCZEŃ ORAZ ZA ICH PRZEPROWADZANIE I OSÓB UŚMIERCAJĄCYCH ZWIERZĘTA (poziom trzeci) organizujemy w lipcu 2023 roku. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w celu planowania i przeprowadzania doświadczeń, i które uzyskały praktyczne umiejętności w zakresie wykonywania doświadczeń na zwierzętach.
Kurs teoretyczny dla osób odpowiedzialnych ZA NADZÓR NAD DOBROSTANEM ZWIERZĄT UTRZYMYWANYCH W OŚRODKU I OPIEKĄ NAD TYMI ZWIERZĘTAMI ORAZ DLA OSÓB SPRAWUJĄCYCH OPIEKĘ NAD ZWIERZĘTAMI przeznaczonymi do wykorzystania lub wykorzystywanymi w procedurach organizujemy w październiku 2023.
Rekrutację na kursy ropzoczynamy miesiąc przed rozpoczęciem każdego z kursów (zostanie uruchomiony formularz zgłoszeniowy na stronie ineternetowej).
Jednostki, w których można odbyć szkolenie praktyczne:
Centrum Medycyny Doświadczalnej Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.
Zwierzętarnia Wydziału Biologii UW, kontakt: zwierzetarnia@uw.edu.pl; tel. 661246494
Pytania w sprawie kursów prosimy kierować na adres: szkolenia(at)pollasa.pl, w sprawie szkoleń praktycznych bezpośrednio do jednostek.
!NEW!
Kurs dla osób DLA OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA NADZÓR NAD DOBROSTANEM ZWIERZĄT UTRZYMYWANYCH W OŚRODKU I OPIEKĄ NAD TYMI ZWIERZĘTAMI i DLA OSÓB SPRAWUJĄCYCH OPIEKĘ NAD ZWIERZĘTAMI UTRZYMYWANYMI W OŚRODKU – kurs on-line od 10.10-26.10.2022
Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie przez wypełnienie interaktywnego formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej oraz dokonanie opłaty za szkolenie. Koszt kursu 250 zł/ osobę. Wpłaty prosimy wnosić na rachunek: 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod kursu, np. Jan Kowalski, K4/10/2022.
ZGŁOSZENIA: rekrutacja zakończona.
Prosimy o dokładne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Podanie wymaganych w ankiecie danych jest niezbędne do wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
PROGRAM:
Szkolenie odbędzie się w formie on-line. Link do wykładów i materiałów szkoleniowych zostanie udostępniony najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia na adres mail podany przy zgłoszeniu (proszę uważnie sprawdzić poprawność podanego adresu). Kurs zakończony zostanie egzaminem w formie testu on-line. Obecność na min. 80% wykładów i zdanie egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu
Kurs dla osób planujących doświadczenia, wykonujących procedury i uśmiercających zwierzęta w formie szkolenia on-line w dniach 04.07 – 20.07.2022r. Zajęcia będą się odbywały 2-3 dni w tygodniu po ok. 5 godzin. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie planowania i przeprowadzania doświadczeń, które uczestniczyły pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie.
Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie przez wypełnienie interaktywnego formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej oraz dokonanie opłaty za szkolenie. Koszt kursu 300 zł/ osobę. Wpłaty prosimy wnosić na rachunek: 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod kursu, np. Jan Kowalski, K3/07/2022.
ZGŁOSZENIA: rekrutacja zakończona.
Prosimy o dokładne wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Podanie wymaganych w ankiecie danych jest niezbędne do wystawienia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
PROGRAM:
Szkolenie odbędzie się w formie online. Link do wykładów i materiałów szkoleniowych zostanie udostępniony najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia na adres mail podany przy zgłoszeniu (proszę uważnie sprawdzić poprawność podanego adresu). Kurs zakończony zostanie egzaminem w formie testu on-line. Obecność na min. 80% wykładów i zdanie egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu.
Kurs teoretyczny dla osób uczestniczących w wykonywaniu procedur doświadczalnych planowany jest w formie szkolenia on-line w maju 2022. Jest to kurs skierowany do osób zaczynających pracę ze zwierzętami doświadczalnymi (studentów i osób wykonujących czynności techniczne związane z obsługą zwierząt doświadczalnych). Do wystawienia ZAŚWIADCZENIA O UKOŃCZENIU SZKOLENIA od uczestników wymagane jest zaświadczenie o odbyciu praktyk w ośrodku.
KURS odbędzie się w dniach 16-18 maja (poniedziałek-środa) w godzinach 9.00-15.00 w formie on-line (zoom).
Uczestnicy, którzy nie dostali maila z linkiem do egzaminu proszeni są o pilny kontakt (szkolenia@pollasa.pl i kontakt@pollasa.pl)
ZGŁOSZENIA – rekrutacja zakończona 🙁
PROGRAM SZKOLENIA (program może ulec nieznacznym zmianom – prosimy o śledzenie strony):
UWAGA! Po zakończonym szkoleniu teoretycznym, uczestnicy zobowiązani są do przejścia we własnej jednostce szkolenia praktycznego. Potwierdzenie przejścia szkolenia praktycznego musi zostać potwierdzone przez jednostkę na załączonym formularzu. Dopiero po otrzymaniu zaświadczenia o odbyciu praktyk i zdaniu egzaminu zostanie przez PolLASA wystawiony certyfikat ukończenia pełnego szkolenia.
zaswiadczenie-o-odbyciu-zajec-praktycznych
Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest zgłoszenie poprzez wypełnienie interaktywnego formularza zgłoszeniowego dostępnego powyżej oraz dokonanie opłaty za szkolenie. Koszt kursu 250 zł/ osobę. Wpłaty prosimy wnosić na rachunek: 98194010763090844000020000 w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kod kursu, np. Jan Kowalski, K2/05/2022.
Kurs dla osób planujących doświadczenia, wykonujących procedury i uśmiercających zwierzęta planowany jest w formie szkolenia on-line w dniach 14.02 – 02.03.2022r. Jest to kurs dla osób podnoszących kwalifikacje w zakresie planowania i przeprowadzania doświadczeń, które uczestniczyły pod właściwym nadzorem w wykonywaniu procedur i uzyskały praktyczne umiejętności w tym zakresie.
Zapisy na kurs zakończone.